Chcecie mieć lśniące, zdrowe i efektownie prezentujące się włosy? W takim razie, musicie je odpowiednio szczotkować. Dawniej każda kobieta wykonywała taką czynność minimum dwa razy dziennie. Teraz wiele pań bagatelizuje tę kwestię, co nie jest dobrym podejściem. Jak jednak właściwie wykonywać to zadanie, aby uzyskać jak najwięcej pozytywnych efektów? Oto kilka porad dotyczących tego tematu.

Co daje szczotkowanie włosów?

Wiele kobiet wykonuje na co dzień szereg zabiegów pielęgnacyjnych, aby wyglądać młodo i atrakcyjnie. Czasami jednak panie zapominają o szczotkowaniu włosów, a ta czynność też jest ważna. Dlaczego? Dzięki niej, włosy zdecydowanie lepiej wyglądają. Nie są splątane i odpowiednio prezentują się na naszych głowach. Oprócz tego, szczotkowanie włosów sprawia, że są mocniejsze, gładsze, czystsze i rzadziej wypadają. Warto dodać, że ten zabieg jest również niezwykle istotny dla skóry głowy, ponieważ pobudza krążenie oraz wzmacnia cebulki.

Jak szczotkować włosy?

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet. Jak szczotkować włosy, aby miało to sens i przynosiło wyżej wymienione korzyści? Musicie wiedzieć, że łuski pod wpływem wykonywania tego zabiegu szczelnie zamykają się. Dzięki temu, włosy przestają plątać się i puszyć. Szczotkowanie powinno być delikatne. Jeśli będziecie zbyt mocno wykonywać tę czynność, nadmiernie pobudzi to gruczoły łojowe. Ważne jest, aby szczotkować tylko włosy suche. Wykonywanie tej czynności w innych sytuacjach sprawi, że będą one bardziej łamliwe.

Jak szczotkować włosy i od czego zacząć? Na początku, powinnyście rozplątać fryzurę grzebieniem. Potem, należy opuścić głowę w dół i szczotkować od szyi w kierunku czoła. Kolejnym zadaniem jest przejście do skroni. Trzeba zagarnąć włosy w przeciwległą stronę czoła. Następnym krokiem jest odwrócenie głowy. W tym momencie szczotkowanie włosów należy przeprowadzić od czoła w kierunku końcówek.

Kiedy szczotkować włosy?

Jak szczotkować włosy? Kilka razy w tygodniu, raz na miesiąc itp.? Często słyszę te pytania i zawsze odpowiadam, że najlepszą opcją jest dwa razy na dzień. Jeśli będziecie wykonywały prawidłowo tę czynność, zagwarantujecie sobie odpowiednio rozczesane, lśniące, zdrowe i zawsze pięknie wyglądające włosy.

Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

Jeśli macie włosy długie i proste, powinnyście wybierać duże oraz okrągłe szczotki, które spowodują uniesienie włosów u nasady, a także dodadzą im objętości. Są też świetne do modelowania fryzury. W przypadku włosów kręconych lepsze będą produkty o rzadkich zębach. Wtedy szczotkowanie odbędzie się w wyjątkowo delikatny sposób. Do krótkich fryzur też należy wybrać szczotki z rzadkim włosiem.

Jak szczotkować włosy w zależności od fryzury?

Ważne jest też to, z jakimi konkretnie włosami mamy do czynienia. Tłuste szczotkujemy delikatnie i krótko. Podobnie jest w przypadku włosów cienkich i łamliwych. Wszystko dlatego, że zabieg może nam nie pomóc, a nawet zaszkodzić. Warto o tym pamiętać. Jeśli jednak macie włosy gęste, wtedy możecie użyć nieco więcej siły.

SPRAWDŹ TRWAŁE FARBY DO WŁOSÓW HERBATINT